Critical Miss

Miszcellánia 49.

2009. október 18. 07:41 - Critmiss

Itt egy nagyon cuki esélylatolgatás az irodalmi Nobel-díj kihirdetése előttről. Eszébe sem jutott a szerzőnek a későbbi győztes. Azért lehet érdemes mégis elolvasni, mert elég részletesen foglalkozik azzal a kérdéssel, hogy az amerikaiak miért kapnak olyan ritkán irodalmi Nobel-díjat (röviden: nem moralizálnak). Érdekesség még, hogy itt is felmerült Barack Obama, mint aspiráns. (Bloomberg)

Damien Hirst az új kiállításán saját keze munkáját dícsérő festményeket állított ki. Nagyon rossz kritikákat kapott, de tényleg. További, vele kapcsolatos hír, hogy ebben az évben a képzőművészeti szcéna legbefolyásosabb embereinek listáján az első helyről a 48-ra esett. Szegény fiú. (BBC, Bloomberg)

Egyre csökken az igazi latino nevek népszerűsége az USÁ-ban. A Juan, a Juanita vagy a Manuel egyre kevesebb gyereket illet, inkább olyan neveket adnak a szülők, amik az angolszász kultúrában is elfogadottak, így a Victoria, Cecilia vagy a Hector egyre gyakoribb választás. Ja és elvileg 2025-ben az ország népességének 30 százaléka rendelkezik majd latino gyökerekkel. (Jezebel)

Az indie/független stb. filmeket gyártó Miramaxot igencsak racionalizálták: az átlag nyolc filmhez képest jövőre csak hármat fog készíteni, ami nem túl jó jel. Más, hasonló "butik" divíziók is hasonló változásokon mentek keresztül, eddig egyedül a Fox Searchlight tartja magát. A cikk írója szerint nagyon fontos, hogy továbbra is szülessenek ilyen filmek, mert a tartalmas, "lélekkel teli" szórakoztatás tartja életben Hollywood-ot. (Entertainment Weekly)

Mit tegyél, ha szeretnél segíteni a különböző katasztrófák áldozatain? A Slate PSR-tanácsadója szerint a legjobb, ha nem utólag küldözgeted a pénzedet, hanem olyan szervezetek számára adakozol, akik a veszélyeztetett területeken működnek és a megelőzésre összpontosítanak, és egyébként is: a legfontosabb lépések közvetlenül a katasztrófák után történnek, nem akkor, amikor például már a nemzetközi mentőcsapatok is a helyszínen vannak. Ezenkívül jobb, ha inkább pénzt küldesz, mert a gyakran haszontalan tárgyi adományok csak a gondot jelentik, ráadásul feleslegesen terhelik a környezetet. (Slate)

Egy cég fejlesztett egy szoftvert (Uplaya), ami megmondja, hogy sláger lesz-e az új számod, vagy nem. Viszonylag megbízhatónak tartják, de például egy régi nagy slágert, a Da da dá-t elég rosszul értékelte. A cég egyébként a nekik beküldött demókat is a szoftverrel vizsgálja, és ha valaki jó eredményt ér el, felkarolják. (NPR)

Egy kutató szerint nem az önző, kíméletlen magatartás áll érdekünkben, hanem egymás segítése - és ez belénk van programozva. Ha tehát azt tanították neked az elkeseredett szüleid, hogy legyél kemény és totál ne érdekeljen ki mit gondol, érdemes lesz ezt átértékelned és megtanulnod, hogy a legtutibb túlélési módszer a segítőkészség és hozzátenném, hogy a kedvesség is. (Seed)

Itt egy irtó vicces, útmutató arról, hogyan kell Homer Simpsont rajzolni. Bevallom, engem Marge jobban érdekelne, pláne a Playboyos címlap után, de azért ez is jó. (Wikihow)

2 komment
Címkék: miszcellánia

A bejegyzés trackback címe:

https://criticalmiss.blog.hu/api/trackback/id/tr191442186

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

O'Seamus · http://www.hhanuman.blogspot.com/ 2009.10.18. 12:33:07

megérne egy posztot az ilyen cikkek összeszedésének módszere: honnan, mi alapján, ilyenek. úgy egyáltalán, jöhetne valami személyes beszámolóféle a hírolvasási szokásaidról:D egyébként riszpekt, a miszcellánia mindig abszolút befutó nálam:)

Critmiss 2009.10.18. 14:08:00

@O'Seamus: Örülök neki.:) Kicsit féltem, hogy ez a rovat a mostohagyerek.

Egyébként nincs nagy varázslat, csak van néhány jó feed-em a szokásos Jezebel és a Slate páros mellett és ami tetszik, azt becsillagozom. Aztán amikor már van végre időm olvasni is, végigmegyek rajtuk.

Hogy mi dönt... azt nehéz lenne megmondani. Ha érzem, hogy beindultak a neuronok, akkor az már posztesélyes.
süti beállítások módosítása