Critical Miss

Miszcellánia 65.

2010. augusztus 28. 07:02 - Critmiss

Miszcellánia is back! Egyelőre legalábbis így tűnik, ráadásul nem az eheti hírekke. De jókkal! Na nézzük:

Ebben a cikkben egy egész teljes amerikai dalszövegírói körképet kaptok, benne például a Single Ladies írójának sztorijával. A legérdekesebb azonban a Sony fizetett dalíró-csapata, ahol rendes kilenctől-ötig tartó munkaidőben gyártják a slágereket. (Wall Street Journal)

Ez egy érdekes áttekintés arról, hogy ki milyen okból használt álnevet pályafutása során. Kortárs és klasszikus írókról egyaránt szó esik, így például megtudhatjátok, hogy Sylvia Plath első könyvét álnéven adta ki, mert félt anyjának reakciójától. De Doris Lessing is írt két könyvet Julia Somers néven, csak hogy megnézze, hogy az egyébként sikeres stílus és a témák átmennek-e a szűrőn ismeretlen szerző esetében. A saját kiadója visszautastotta a kéziratot, a könyvről keveset írt a sajtó és rosszul alakultak az eladások is. (Washington Post)

Amíg nem tisztázódik, hogy Mel Gibson csak elképesztő tuskóparaszt vagy egy veszélyes állat, a bíróság megadta neki a láthatási jogot. Ez azért van, mert a jogrendszer már nem tesz különbséget a szülők neme szerint az ilyen ügyekben. Igaz, a jelen esetben a bíróság túlzottan tartotta magát a törvény betűjéhez, pedig a józan paraszti ész szerint a kisgyerek és az anyja simán lehet, hogy veszélyben vannak. (Slate)

Volt már hasonló sztori, mindenesetre úgy tűnik, ez egyre többször fog előfordulni: egy újabb kislány limonádéstandját kellett bezárni, most éppen azért, mert nem rendelkezett a 120 dolláros élelmiszerbiztonsági engedéllyel. Egy TV-műsorban is elmondta mindezt, videó a link mögött. (Jezebel)

Az amerikaiak egyharmada-negyede nem tud úszni. Közöttük nagy arányban képviseltetik magukat az afro-amerikaiak és az alacsonyabb jövedelműek. (Slate)

A kémsztori-filmek mázlija, hogy kémekről hallunk a hírekben, ráadásul a CIA ráerősít éppen az elhárításra. A cikk nagyon érdekesen mutatja be a kémek beazonosításának nehézségeit, hiszen irtó nehéz kitalálni, hogy akit lelepleztek, az tényleg ügynök-e és hogy kié. Szó van benne például egy kémelhárítóról, aki aztán teljesen begolyózott, de többen azt állítják, hogy ő maga volt kettős kém. (Slate)

Ha egyszer kórházba kerültél, nagy esélyed van arra, hogy nemsokára újra mehetsz vissza, ráadásul nem csak egyszer. Nem tudni pontosan, hogy ez miért van, illetve hogyan alakul ki, de az Obama-kormány kevesebb juttatást ad azoknak a kórházaknak, ahol a visszatérők aránya magasabb. Ezzel némi kalamajkát okozva, mert a helyzet nem ilyen egyszerű, viszont van ebben a gondolatban valami. (Slate)

Szólj hozzá!
Címkék: miszcellánia

Beborozni a Balatonon - videóval!

2010. augusztus 23. 07:48 - Critmiss

A nyár búcsúztatásaként elvonatoztunk Balatonfüredre, ahol már augusztus elejétől borhetek voltak. Gondoltuk, kipróbáljuk a lehető legtöbb bort, hogy a későbbiekben tudjuk, miből érdemes vásárolni. Viszonylag szervezetten működtünk, és tesztelő párommal mindig különböző bort kértünk. Nem keveset ittunk meg végül, mégsem voltunk másnaposak. Mivel tényleg nagy és áldozatos munka volt ez, a saját szavaimmal szeretném nektek átadni a kóstolt borokról alkotott ítéleteket röviden (!), hogy ne költsetek feleslegesen túl sok pénzt.

Figula Pincészet
Chardonnay 2008 – nagyon jó, mindent hoz, amit egy Chardonnay-től várnánk, én például azt mindenképpen, hogy ne legyen túl savas

Olaszrizling – Semmillon – 2008 – korrekt, de alig vártuk, hogy kiürüljön a pohár. Kicsit geil, nem tudom máshogyan mondani.

Béla és Bandi
Tramini 2006 – csak rengeteg szódát ráöntve szelídült elviselhetővé.

Chardonnay 2008 – sokaknak tetszik az ilyen bor, nekem túl erősnek tűnt a hordóíz, túl aromás volt általában véve is. Viszont nem volt túl savas.

Balaton 2008 – klassz! Finom és könnyű, rögtön vettünk is belőle egy palackkal.

Feind Lajos
Pinot Noir 2008  – itt váltottunk át vörösborra. Tiszta lekvár, avar, bogyó – ez is túl sok.

Jásdi Pince

Chardonnay Pinot Blanc 2008 – hasonlóan a Béla és Bandihoz, itt is túl sokat akartak nyújtani, de korrekt.

Csopaki Cabernet Franc 2007 – 500 forint volt decije, ehhez képest a legrosszabb bor volt a kóstoltak között. Konkrétan nem volt íze, csak minden egyebe. Erős, karakteres valami, egy borszerű lé, ami mellé tényleg durva vörös húsokat kell enni, hogy ne érezd becsapásnak.

egy fehér Ranolder, de a programban nem volt kiírva és a neten sincs – ez volt a legjobb bor, ennek egyébként 800 forint volt decije. Nagyon érdekes fehér bor volt ez, amiből ha nem lett volna olyan drága, tutira vettünk volna legalább egy palackkal. Könnyű is, finom is, különleges is.

Itt pedig nézzétek meg, milyen is a mávos élet Füreden. Kicsit billeg, dehát ez a körülményeket tekintve teljesen érthető:
 

 

1 komment
süti beállítások módosítása